Kategorie
Uncategorized

Smart Casual dla mężczyzn

Jesteście ciekawi jaki temat dzisiaj tutaj podejmę? Otóż galerie zamknięte, kawiarnie zamknięte (a zawsze podczas wędrówek modowych, musiałam zaszyć się z latte, żeby zrobić notatki), ogólnie ograniczenia w związku z pandemią dosyć obszerne, więc z domu, z kubkiem herbatki z pomarańczą, pieskiem obok.

Rozłożyłam zdjęcia, notatki i powiem Wam, że jakieś tam,, może się przyda ” właśnie doczekało się swojej chwili.

Może być, nieco szkoleniowo?

Zawsze to coś innego, niż typowy blog , więc urozmaicenie mile widziane.

SMART CASUAL

Temat który w zasadzie często jest wplatany w moje poprzednie tematy blogowe, jednak dzisiaj dokładnie o nim w roli głównej. Ponieważ, nie lubię, kiedy jest za łatwo, i nie opiszę jak to wygląda na moim przykładzie, przejrzymy jak SMART CASUAL prawidłowo przedstawia się u mężczyzn.

Z całą pewnością, bezdyskusyjnie, jest to zdecydowanie dominujący nurt modowy w wizerunku współczesnego mężczyzny, mężczyzny biznesowego wręcz wymagany. Świadomość gatunku męskiego osiągnęła duży progres w każdym aspekcie życia, a modowo i wizerunkowo jest to LEVEL HARD BRAWO PANOWIE ‼️‼️

Rozglądając się naokoło zarówno na ulicach, jak też w sklepach, nie da się nie zauważyć, że dzisiejsi mężczyźni lubią wyglądać z klasą, czyli

 • elegancko,
 • nonszalancko,
 • z zadziornym luzem.

A to wszystko to nic innego jak właśnie SMART CASUAL, czyli sportowy Look w połączeniu z formalnym dress codem. Elegancki ubiór męski. Jego zadaniem jest podkreślić charakter okoliczności i dodać pewność siebie, zapewnić swobodę poruszania się. Jak myślicie na jakie okoliczności nadaje się ?
– rodzinne uroczystości,
– spotkania ze znajomymi,
– wyjścia do opery, na wernisaż ,
– randki,
– na co dzień.

Już wyjaśniam obszerniej co zrobić, żeby szafa i możliwości połączeń, znajdujących się w niej skarbów dały efekt końcowy, upragniony i żeby okazał się strzałem w punkt , ponieważ nie trudno zrobić tutaj kompozycje, które wyglądałyby śmiesznie.

Łączymy tutaj tak jakby dwie baterie ale o ładunkach ujemnych, dwa zupełnie wydawałoby się sprzeczne bieguny, które nie powinny ze sobą koegzystować, a jednak wystarczy stosować się do wytycznych, mieć więcej samokontroli a wariacje skumulują ładunek idealny.

Marynarka – zazwyczaj idealnie dopasowana, taka od garnituru, ale, trochę w stylu sportowym, swobodnym i już to sprawia że dress code nie zobowiązuje do koloru czarnego lub ciemnogranatowego.

Możemy poszaleć z innymi kolorami :

 • modne musztardowe
 • odcienie niebieskiego
 • szaleństwo z beżami
 • paleta szarości

Spodnie – i tutaj UWAGA‼️

Jest to najbardziej istotny element stylizacji SMART CASUAL jeżeli chodzi o mężczyzn.

Zastępujemy spodnie od garnituru Chinosami lub Jeansami.

Tutaj pozwalamy sobie na totalną swobodę w wyborze koloru, ponieważ podkreślę raz jeszcze jest to główny element stylizacji, pod który dobieramy resztę.

Dlaczego Chinosy

 • Jest to model, który na modowej mapie kanonów, usytuowany jest, jako klasa sama w sobie. Jeszcze w zeszłym wieku na najbardziej elitarnych uczelniach były obowiązkowe podczas wszystkich formalnych uroczystości, i do dziś odbierane są jako przedłożenie niezwykłej elegancji. Ponadto prezencja schludna i wygodna. Na początek granat, czerń, szarość, możemy pokusić się też na kratę.

Koszula – SMART CASUAL tutaj zdecydowanie daje zielone światło na różnorodność kolorów, najlepiej jasne, ale co jest cudowne, również, wzorów typu vichy (drobna krata ). Materiał bawełna / len

Swetry i golfy – ponownie ukłon w stronę elitarnych szkół. Elegancko dobrane te części garderoby, stworzą idealny look. Swetry w serek możesz założyć pod marynarkę, pasują też cienkie golfy.

Buty – dowolność jest nieograniczona, również pod względem koloru, nikt nie musi ubierać butów w kolorze czarnym, a w czym szukać

 • mokasyny
 • derby
 • sztylety
 • brogsy
 • trzewiki za kostkę
 • wiedenki
 • ….. i wiele innych, również w luźniejszym wydaniu adidasy czy tramki

Nie możemy zapomnieć o okryciach wierzchnich

Płaszcz – ja dopuszczam tylko dwurzędowy,

Kurtka – nawet niech nie przychodzi Wam do głowy wrzucić sportowy model zawsze elegancka

Kardigan, sweter czy wkładany, czy zapinany, ale pamiętajcie, żeby połączyć je z dobrze dobranym krawatem lub koszulą

I co Kochani, brakuje Wam tutaj czegoś?

Oczywiście, nienaganny modowo mężczyzna, lubi dodatki:
Zegarek, ale żeby nie przerysować, delikatny

Do wyboru – teczka na dokumenty, aktóweczka, elegancka listonoszka.
Kolorowe muchy i szelki , podkreślą twój dystans do mody.

Mam nadzieję, że rozjaśniłam i zainspirowałam wasze smaki modowe.

SMART CASUAL – to nic innego jak płyniecie półformalnym strojem w sportowy loock i elegancję.

Jest to bardzo ważne, dzisiaj w czasach spotkań biznesowych, formalnych spotkań, kiedy podejmujemy się negocjacji i ciągle obowiązuje wykazanie kultury osobistej, szacunku względem partnera biznesowego, chcemy czuć się swobodnie ale ciągle z klasą. SMART CASUAL, pozwala nam nie przekroczyć tej cienkiej granicy pomiędzy casualem a smartem.