Kto zajmuje się planowaniem wieczoru kawalerskiego?

Pan młody bardzo często zajmuje się wszystkimi przygotowaniami to tego dnia, aczkolwiek niekiedy taki obowiązek spoczywa również na świadku. W trakcie przygotowań mogą wziąć w nich udział, również wszyscy znajomi Pana Młodego, którzy podzielą między sobą poszczególne zadania. Dzięki temu wszelkie sprawy związanie z kawalerskim zostaną załatwione szybko i sprawnie, co oszczędzi stresu Panu Młodemu. Osoba będąca odpowiedzialna za przebieg tego wydarzenia, będzie musiała czuwać się tylko sam samymi przygotowaniami do imprezy, ale także nad jej przebiegiem i zakończeniem. Wieczór kawalerski dla wielu panów jest niezwykle ważnym wydarzeniem.

Termin

Wieczór kawalerski odbywa się przeważnie na 1-2 tygodnie przed ślubem, natomiast przygotowania powinny być rozpoczęte ok. 2 tygodnie wcześniej. Wszystko zależy także od rodzaju atrakcji i miejsca, gdzie ma się odbyć ta impreza. Jeśli planowana jest dalsza podróż, warto ją zaplanować nawet miesiąc wcześniej. Na samym początku należy ustalić liczbę gości, razem z potwierdzeniem ich obecności. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza podczas obliczania budżetu na imprezę i rezerwacji miejsc.

Gdzie zorganizować wieczór kawalerski?

Możliwości jest wiele, wszystko zależy przede wszystkim od preferencji samego Pana Młodego. Lokalizacja imprezy wpływa na jej możliwe atrakcje, a także na koszt wydarzenia.

Często wybieranymi miejscami na wieczór kawalerski są:

1. Dom świadka

Gwarantuje uczestnikom pełną prywatność oraz swobodę. W takim miejscu można dowolnie wybrać sposób spędzania czasu, jednakże nie każdy ma odpowiednią ilość miejsca na urządzenia wieczoru kawalerskiego. Częstą przeszkodą są również sami sąsiedzi, którym może przeszkadzać hałas w trakcie imprezy.

2. Klub nocny

Popularnym klubem nocnym ze striptizem w Warszawie jest New Orleans. To klub reprezentujący bardzo wysoki poziom swoich usług dlatego spodoba się wszystkim panom, ceniącym sobie ekskluzywne miejsca. Klub posiada nocną restaurację, dzięki czemu jest doskonałym wyborem na spędzenie wieczoru kawalerskiego. To klasyczna propozycja na wieczór kawalerski, jednak zapewniająca wiele atrakcji i gwarantująca udanie spędzony czas. Czytaj więcej na neworleans.pl/wieczor-kawalerski-w-warszawie

3. Wynajęty bus

Ciekawym pomysłem jest również wynajęcie busa i przeprowadzenie objazdowego wieczoru kawalerskiego. Cała impreza może odbyć się w takim busie albo może on jedynie wozić gości do wybranych przez nich miejsc.

4. Męska wyprawa na łonie natury

Jest to opcja dla wielbicieli pieszych wycieczek, biwaków i bliskiego przebywania z naturą. Wieczór kawalerski spędzony poza miastem, może stać się prawdziwą przygodą.

5. Inne miasto

Wieczór kawalerski można również spędzić w innym mieście, podziwiając widoki i zwiedzając tamtejsze zabytki. Z pewnością byłby to niezapomniany wyjazd zarówno dla Pana Młodego, jak i jego zaproszonych gości.

Kto płaci za wieczór kawalerski?

Zgodnie z tradycją za zorganizowanie wieczoru kawalerskiego płaci świadek Pana Młodego, ale także inni uczestnicy imprezy. Do tego wydarzenia może dołożyć się również sam Pan Młody. Chcąc zorganizować udany wieczór kawalerski, należy pamiętać o najistotniejszych kwestiach, czyli: załatwienie miejsca wydarzenia, noclegów, transportu i atrakcji. Warto takie zadania podzielić pomiędzy uczestnikami kawalerskiego, aby każdy był za coś odpowiedzialny.