Organizując wieczór kawalerski, dużo czasu poświęcamy na planowanie rozrywek, punktów, które odwiedzi się podczas takiej nocy, jedzenia itp. Oczywiście, dopięcie takich szczegółów jest ważne i to właśnie po takiej skrupulatności można poznać dobrego organizatora. Niestety, często jedna kwestia zostaje potraktowana po macoszemu. Mowa o tym, kogo zaprosić na wieczór kawalerski. Nierzadko decyzja o tym bywa podejmowana nieco z „automatu”. Zaproszenia dostają więc przypadkowi znajomi lub koledzy z pracy, którzy nawet nie znają dobrze pana młodego. Dzisiejszy tekst poświęcamy kwestiom zaproszeń. Podpowiemy, na co zwrócić uwagę, żeby nie popełnić faux pas, które mogłoby doprowadzić do niezręczności i niezbyt przyjemnego nastroju uczestników imprezy.

Wieczór kawalerski – jakiej wielkości imprezę planujecie?

Bywa, że organizowana jest większa impreza i jest nawet kilkunastu lub więcej gości. Jeśli planujemy mniej kameralną imprezę, możemy pokusić się o zaproszenie osób spoza najbliższego kręgu przyjaciół kawalera. Ważne jednak, żeby łączyły go z takimi zaproszonymi pozytywne lub neutralne relacje. Na wieczorze kawalerskim przeważnie spotyka się jednak kilku zgranych znajomych przyszłego pana młodego i udają się oni do jakiegoś specjalnego miejsca na bardzo wysokim poziomie europejskim, takiego jak np. New Orleans w Warszawie (Gentlemen’s Club ze striptizem z nocną restauracją). W przypadku kameralnego wieczoru kawalerskiego należy dokładnie przemyśleć listę gości. Jakimi zasadami się kierować, aby takie grono osób świetnie się ze sobą czuło? Śpieszymy z podpowiedziami.

O czym pamiętać przy planowaniu listy uczestników wieczoru kawalerskiego?

1. Stawiaj na tzw. „pewniki”

Prawdopodobnie dobrze znasz kawalera, dla którego organizujesz ten specjalny wieczór. Czasem jednak trudno jest przewidzieć, jakie relacje łączą go z niektórymi waszymi wspólnymi znajomymi. Jeśli macie na swoim koncie wspólne wyjście z jakąś osobą, podczas którego pan młody dobrze się bawił, możesz bez obaw zaprosić ją na wieczór kawalerski (chyba że takie wyjście odbyło się np. kilka lat temu; od tego czasu sporo mogło się bowiem zmienić). Inne tzw „pewniki” to ludzie, których kawaler zna od dawna i spotyka się z nimi regularnie, z własnej woli, a nie np. podczas służbowych integracji.

2. Nie próbuj rozwiązywać konfliktów

Skłóceni bracia? Dawny przyjaciel, którego coś poróżniło z przyszłym panem młodym? Tego typu gości na wieczorze kawalerskim warto unikać. Oczywiście, istnieje szansa, że ta okazja pozwoli zażegnać konflikt, jednak jest ona bardzo nikła. Prawdopodobnie taki gość wprowadzi niezręczność i podczas spotkania nikt nie będzie się czuł do końca komfortowo.

3. Obserwuj, słuchaj i zdaj się na swoją intuicję

Ostatnia rada – bądź uważny. Być może kawaler kilka razy wspominał, że w drugim mieście mieszka jego znajomy z czasów studiów, z którym chciałby odnowić kontakt? A może mówi o kimś ciepło, mimo że nie spotyka się z tą osobą zbyt często z powodu braku czasu? Takie sygnały dobrze zapisywać w pamięci i odświeżyć notatki podczas organizacji wieczoru kawalerskiego. Warto wykorzystać taką okazję i tym samym sprawić kawalerowi szczególnie miłą niespodziankę.